50t_Soojusseadmete käitaja, katlaoperaator (ÕSK-50)

Õppekava                                                               

Õppekava nimetus Soojusseadmete käitaja (katlaoperaator) õppekava. (50 tundi)
Õppekavarühm Elektrienergia ja energeetika
Koolituse sihtrühm
  • Isikud, kes alustab tegelema surveseadmete kasutamisega
  • Auru-, kuumavee ja vedelikukatelde kasutatav personal
  • Soojusenergeetikud
  • Teised teemast huvitatud isikud.
Õpiväljundid Koolitusel osaleja tunneb kehtivat surveseadme valdkonna seadusandlust. Tunneb surveseadmete auditite liike ja nende protseduure ning põhimõtted. Oskab õigesti kasutada kõik seaduse mõisted ja terminoloogiat.

Koolitusel osaleja teab nõuded surveseadmete kasutamisesele, tööohutusnõuded ja tuleohutusnõuded.  Koolitusel osaleja tunneb surveseadmed, teab ohutusmärgid ja ohtusvahendid. Koolitusel osaleja tunneb surveseadmete seadmed ja paigaldiste põhimõttelised skeemid. Koolitusel osaleja oskab ohutu sisse ja välja lülitada ja kasutada soojusseade.

Koolitusel osaleja tunneb veeauru omadusi ja kütusekomponente ja teab põlemise omadusi. Koolitusel osaleja tunneb auru, kuumavee ja vedelikukatelde veerežiime. Koolitusel osaleja oskab teostada soojusseadme ülevaatust, analüüsida ja likvideerida avariisid ja oskab korralada katlamaja tööd.

Koolitusel osaleja saab praktilisi teadmisi katlamaja töötamist, katlaga ja töökorraldusega.

Hind (käibemaksuta) 795 euro
Õppe kogumaht 50 ak.t auditoorset tööd (1 ak.t = 45 min)
Õppe sisu 1. Surveseadme valdkonna reguleerivad seadused ja rakendusaktid.  – 10 tundi

2.Nõuded surveseadmete, surveseadme paigaldamisele ja surveseadmetöödele.
Surveseadmed, reguleerseadmed, kaitseklapid, sulgeseadmed nende elemendid ja paigutus.10 tundi

3.Katlade põhimõttelised skeemid.                                                 Ohutusmärgid, ohutusvahendid. Katelde töötamise ja ekspluateerimise printsiibid.
Töökeskkonna ohutus, kaitsevahendid ja meetmed.  Küttuse liigid, tehnilised omadused. Põletid ja nende tüübid. Kütuste põletamise moodused ja seadmed. Katelde tööpõhimõte. Soojustehnika ja soojusvahetuse alused.  10 tundi

4. Katla veerežiim ja sadestised katlas. Kuumavee-,auru ja vedelikukatelde toitevee ettevalmistus. Katla ettevalmistamine vedel- ja tahkekütusel töötamiseks. Gaasipaigaldise skeem, gaasireguleerimispunkt, tarviti gaasivarustuse põhimõtteline skeem. 10 tundi

5.Mõõtetehnika. Katelde avariid ja nende likvideerimine.  Dokumentatsiooni haldamine. 10 tundi

Õppekeskkonna kirjeldus GKK OÜ koolituskeskuse õpperuumid asuvad Ehitajate tee 114 – 20 ja Kopli 96-20 Tallinn ja Jaama tn. 14 – 207, Jõhvi. Õpperuumides on täiskasvanute koolituseks sobilik mööbel (õppelauad ja toolid kuni 20-le osalejale + töölaud ja tool lektorile). Kõik õppeklassid on varustatud kaasaegse õppetehnikaga: arvuti ja data-videoprojektor, teler ja markertahvel seinal. Õppeklass on varustatud gaasiseadmete näidistega, skeemide maketidega, püsiliidete näidistega jne.
Lõunapauside ajal pakutakse koolitusel osalejatele tasuta lõunasöök, joogivett ning kohvi ja teed koos suhkruga, tagatud on WC kasutamine ja kätepesu võimalus.Kõik meie koolitusruumid on remonditud ja vastavad töötervishoiu, tuleohutuse ja tööohutuse nõuetele. Õppeklassid on avarad ja kergesti õhutatavad.Teooriaosa on võimalik läbiviia veebikeskkonnas Zoom.
Õppematerjalide loend Koolitus klassis – konspekt paberkujul.Koolitus veebikeskonnas – digiõppematerjalid saadetakse e-posti teel.
Hindamismeetodid ja kriteeriumid Õpiväljundeid hinnatakse. Koolituse lõpetamise eelduseks on osalemine 100% auditoorsetes tundides ning on sooritatud eksam. Õpiväljundite kontroll toimub kirjaliku eksamiga. Eksam on sooritatud positiivsele tulemusele, kui kirjaliku eksami küsimustele on õigesti vastatud vähemalt 75% ulatuses.
Väljastatavad dokumendid Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud koolitatavale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud koolitatavale väljastatakse tõend koolitusel osaletud mahu ja läbitud teemade kohta.
Koolitaja nimi ja kompetentsust tagava kvalifikatsiooni ja töökogemuse kirjeldus Antud nimekirjast võtavad osa kaks või rohkem lektorit. Gaasikasutuskoolituse OÜ garanteerib, et lektori asendamise tõttu koolituse kvaliteed ei muutu.

Kalev Kangro- omab tehnilist kõrgharidust. On Lõpetanud Leningradi Kõrgema Merekooli (adm. Makarovi nimelise) laevamehaaniku erialal. Töötanud EML AS-s, AS Eesti AGA-s ja Eesti Energia AS-s erinevatel tehnilistel ametikohtadel. Hetkel töötab oma firmas Panther Services OÜ, mis tegeleb gaasiseadmete ja insener-tehniliste lahenduste müügiga. Omab pädevust surve- ja küttegaasiseadmete valdkonnas. Staaž lektorina 14 aastat.

German Belov – rahvusvaheline keevituse insener. TÜV Eesti OÜ mittepurustava kontrolli labori juhataja. Omab mittepurustava kontrolli sertifikaadid VT-3, PT-2, MT-2, UT-2. Staaz lektorina 13 aastat.

Sergei Povarenkov – Leningraadi Polütehnilone instituut, soojusenergeetika eriala. Omab pädevused küttegaasiseadmete, surveseadmete ja masina valdkonnades. Endine Viru RMT OÜ, Eesti Energia AS seadmete spetsialist. Omab mittepurustava kontrolli sertifikaadid VT-2, MT-2, PT-2. Staaz lektorina 14 aastat.

Juri Maksimov –  Jum Connect OÜ peaspetsialist.  On lõpetanud Tallinna Polütehnikum, energeetika osakonna.  Omab pädevus surveseadmete ja gaasi valdkonnades.  Staaz lektorina 9 aastat.